• Головна
  • Де можна перевірити обрану для купівлі земельну ділянку
16:37, 7 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Де можна перевірити обрану для купівлі земельну ділянку

Перевірити інформацію стосовно обраної вами земельної ділянки для купівлі можна через Державний земельний кадастр - єдину державну геоінформаційну систему відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель тощо. Але єдиної бази по ділянках, які виставлені на продаж, немає. Про це йдеться у відповіді на запит «Судово-юридичної газети» від Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель тощо.

До Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки: кадастровий номер; місце розташування, у тому числі дані Державного адресного реєстру (за наявності); опис меж; площа; міри ліній по периметру; координати поворотних точок меж; дані про прив'язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі; дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів; відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв; відомості про обмеження у використанні земельних ділянок; відомості про частину земельної ділянки тощо.

При цьому дані надаються у формі витягів з Держземкадастру; довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території); викопіювань з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану); копій документів, що створюються під час ведення Державного земельного кадастру.

А от єдиної бази земельних ділянок немає. Обов'язковість розміщення оголошення про продаж земельної ділянки приватної власності на інформаційних ресурсах земельним законодавством не передбачена. При цьому придбати ділянку можна на торгах.

Порядок проведення земельних торгів є обов'язковим у разі, якщо на земельних торгах здійснюються: продаж земельних ділянок державної та комунальної власності, передача їх у користування, відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності. При цьому організатор земельних торгів через особистий кабінет публікує в електронній торговій системі оголошення про проведення земельних торгів, до якого додаються документи та матеріали на лот (документація).

Для отримання інформації стосовно земельних ділянок державної та комунальної власності, що пропонуються до продажу, необхідно звернутися до відповідних органів, які розпоряджаються земельними ділянками на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля #кадастр #продаж #04566.com.ua
live comments feed...