09:56, 7 вересня 2021 р.
Надійне джерело

У мед почали додавати вапно

У мед почали додавати вапно

В магазинах та на ринку України з'явилась нова підробка - мед. У продукті виявили небезпечні для здоров'я компоненти й за словами фахівців, в мед почали додавати вапно.

Ціни на мед в Україні продовжують зростати, тому недобросовісні виробники намагаються підмішати в бджолиний продукт небезпечні для здоров'я речовини.

Експерт з якості харчових продуктів Олена Сидоренко зазначила -"Нормального продукту зараз дуже мало",

Якісний мед, тобто велика його частинав Україні йде не на українські прилавки, а на експорт. До продуктів на експорт пред'являються дуже жорстокі вимоги, а ось на внутрішньому ринку з контролем якості все набагато гірше.

Експерти розповідають,що недобросовісні виробники розігрівають залишки торішнього меду до високих температур. Від цього мед знову стає рідким і його продають як свіжий.

Та при нагріванні меду до температури вище 40 градусів, він стає небезпечним для організму людини, оскільки в ньому утворюється токсичний канцероген.

В мед почали додавати крохмаль і навіть вапно, для кращого загущення. Мед після таких добавок втрачає свої поживні та цілющі якості та перетворюється в небезпечний продукт. А ще за мед можуть видавати глюкозно-фруктовий сироп, який роблять з відходів виробництва, наприклад, зі шкірки овочів.

Як відрізнити якісний мед від підробки

Найчастіше «мед підробку» можна зустріти на ринку, рідше – в магазинах. Відрізнити фальсифікат від натурального продукту дуже складно. По можливості, мед варто купувати тільки у перевірених бджолярів.

Якщо на ринку вам пропонують мед за ціною нижче звичайної - не варто його купувати, оскільки хороший і якісний мед не може бути дешевим.

Якщо у продавця десять сортів меду, і він стверджує, що всі вони з однієї пасіки – не вірте, одна Пасіка може давати не більше 3-4 сортів.

Якщо мед розшарувався, має осад або каламутний – перед вами підробка. Якісний мед буде повільно перетікати з боку в бік в банку і не міняти при цьому консистенцію.

Якщо мед має карамельний смак і запах – його розігрівали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мед #супермаркети #ринок #04566.com.ua
live comments feed...