16:09, 2 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Гривня святкує 25 років

Гривня святкує 25 років

25 років тому, 2 вересня 1996 року, в Україні почалася грошова реформа по введенню в обіг національної валюти - гривні.

З 1992 року були введені попередники гривні - українські карбованці (купони). 25 серпня 1996 Президент України підписав Указ «Про грошову реформу в Україні», згідно з яким вводилася в обіг гривня і її сота частина - копійка.

2 вересня 1996 Нацбанк випустив в обіг банкноти і розмінну монету та припинив випуск українських карбованців, які підлягали обміну на гривні за курсом 100000 карбованців на 1 грн. Реформу провели за два тижні. Після цього терміну оборот українського старої валюти припинився, і гривня стала єдиним законним засобом платежу на території України.

У 2008 році комісією з естетики Міжнародного фінансового банку українська гривня була визнана однією з найкрасивіших валют в світі.

На банкнотах використовується кілька видів друку. Для цього технічного процесу необхідні друкарські форми, для виготовлення та копіювання яких використовують матриці та лазерне гравіювання. Безсумнівно, такі особливості процесу друку грошей впливають на остаточний дизайн банкнот, які потрапляють до наших гаманців.

У Національному банку для розроблення та затвердження дизайну банкнот, а також обігових монет, створена Експертна рада, яка також може залучати фахівців із профільних галузей у питанням створення дизайну українських грошей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гривня
live comments feed...