• Головна
  • Площа земель котрі зареєстровані для продажу в рамках ринку землі збільшилась втричі
15:23, 31 серпня 2021 р.

Площа земель котрі зареєстровані для продажу в рамках ринку землі збільшилась втричі

Площа земель котрі зареєстровані для продажу в рамках ринку землі збільшилась втричі

Під час прес-конференції, присвяченій двомісячним підсумкам ринку землі Тарас Дзьоба – заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, повідомив про те, що площа земель, щодо яких зареєстровано правочини в рамках ринку землі, за серпень збільшилась втричі.

“Ми бачимо тенденцію до збільшення угод купівлі-продажу майже в три рази. Можна сказати, що рівень довіри людей до земельної реформи збільшився. На сьогодні середня кількість угод в день становить близько 200, середній розмір земельної ділянки коливається у межах 2 гектарів. Всього наразі налічується близько 11 тисяч угод”, – розповів Тарас Дзьоба.

Лідером залишається Полтавська область, там зафіксовано найбільше трансакцій. Мова йде про 2,7 тис. га, або більше 0,12% від всієї площі сільськогосподарських земель області. Також в трійці лідерів – Харківська та Кіровоградська області, 0,10% та 0,9% всієї площі сільськогосподарських земель області.

«Наша аналітика показує, що в 65% угод – товарна земля, всі решта 35% - особисте селянське господарство (ОСГ)» - зазначив Тарас Дзьоба.

Заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко зауважив, що робота над запуском автоматизованої системи моніторингу земельних відносин вже завершується.

“Поки система моніторингу повноцінно запрацює, усі ключові цифри, які характеризують ринок землі, можна переглянути на сайті Держгеокадастру в розділі “моніторинг земельних відносин””, – наголосив Анатолій Мірошниченко.

За словами Мірошниченка, на минулому тижні завершилася робота над оновленням технічного завдання на функціонування системи моніторингу, яка відображатиме інформацію за кадастровими номерами.

“На минулому тижні завершилася робота над оновленням технічного завдання. Маємо надію, що до кінця сьогоднішнього робочого дня ми перейдемо до представлення вдосконаленого формату системи моніторингу”, – резюмував Анатолій Мірошниченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Земельна реформа #ринок землі #Таращанська ОТГ #04566.com.ua
live comments feed...