• Головна
  • Поради для батьків першокласників
10:45, 31 серпня 2021 р.

Поради для батьків першокласників

Поради для батьків першокласників
Які мають бути запитання до дитини

Які мають бути запитання до дитини

Перше запитання, яке батьки задають своїм дітям після того, як дитина відвідала школу – «Як справи?». Що може відповісти дитина у віці 6-8 років? Відповідь в кращому випадку буде описана однією фразою, або коротким « Нормально, Ок, або супер».

Тому, щоб покращити ваше спілкування з маленьким чадом, ми підготували для вас маленькі підказки. Як правильно формулювати запитання про школу, щоб отримати розгорнуту відповідь.

  • Що тебе сьогодні вразило?

Немає значення, з чого почнеться розповідь дитини: з дисципліни у класі, чи з навчання, головне – це емоційна складова відповідей. Ви побачите, на які події в першу чергу реагує ваша дитина, чим її можна вразити.

  • Чим ти був (була) зайнятий на перервах?

Такі непрямі запитання допоможуть дитині правдиво та відкрито розповісти про події. Згодом дитина стане відкритою з вами, їй буде приємно, що ви цікавитесь її шкільним життям і такі розмови будуть частішими. Проте не варто робити робити висновки з одного навчального дня. Найкращий варіант - це запитувати систематично та в кінці місяця, щоб проаналізувати, наскільки дитина товариська, чим вона полюбляє займатись у вільний час.

  • Тобі подобається працювати біля дошки?

Відповідь дитини допоможе зрозуміти, чи викликають дитину до дошки та чи подобається дитині така ситуація. Може з’ясуватись, що у класі до дошки виходять одні й ті ж учні, що прохання дитини не чують, або навпаки – є певне правило чи принцип роботи вчителя з класом, наприклад, коли усі мають рівні можливості.

  • Що сьогодні було цікавого (нового) на уроках?

Не запитуйте загальними фразами «Що вивчали/писали/читали», адже дитина кожного дня відповідатиме стандартно: «Вивчали математику, букви…». А якщо ви запитаєте про нові відкриття, про цікаві, незвичні події, тоді дитина згадуватиме конкретно: яку літеру вивчали, яку тему проходили, про що читали текст і який матеріал аналізували.

  • Які завдання ти б не хотів (хотіла) виконувати знову?

На основі відповідей можна проаналізувати слабкі місця дитини, дізнатись про те, що викликає у неї труднощі або чого вона боїться.

  • Чи хочеться тобі додому під час навчального дня? За чим сумуєш?

Відповідь допоможе вам перевірити, чи втомлюється дитина фізично. Якщо прозвучать відповідь: «Хочу відповідати на уроці», «Хочу полежати», «Мрію про ліжечко». Крім того, можна зрозуміти, до кого в родині дитина більше прив’язана. Наприклад, малеча каже, що сумує за братиком чи бабусею. Головне – зрозуміти причину хвилювання, і тоді ви знатимете, як діяти далі.

  • Що очікуєш від наступного дня в школі?

Завдяки цьому запитанню, можна дізнатись про потаємні бажання дитини, що її турбує. На формулювання відповіді варто особливо звертати увагу. Наприклад: «Хочу пограти зі своїми друзями в іграшки» й «Мрію, щоб завтра дітки пограли зі мною». Дві схожих фрази, але кардинально різний зміст. Порівняйте, як звучить ця фраза: : «Хочу, щоб я знов була капітаном нашої команди» і як звучить ця: «От хоча б один раз стати капітаном нашої команди».

Проаналізувавши усі відповіді, ви можете продовжувати ставити непрямі запитання дитині та дізнаватись більше цікавої інформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Поради батькам #освіта #перший клас #Тараща #Таращанська громада #04566.com.ua
live comments feed...