• Головна
  • Де можна обміняти вилучені з обігу банкноти та монети
09:42, 31 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Де можна обміняти вилучені з обігу банкноти та монети

Де можна обміняти вилучені з обігу банкноти та монети

Пошкоджені та вилучені з обігу гроші (до 2003 року) Українці можуть обміняти у будь-яких банках України (філії та відділення), про це повідомляє Національний банк України. Дана послуга доступна до 30 вересня 2023 року.

Касир банку повинен без будь яких обмежень приймати для обміну банкноти:

-банкноти чи монети які мають зношений, потертий, пошкоджений, забруднений, з відбитками штампів, надриви та надрізи, отвори, відірвані кути або краї;

-банкноти, що зберегли цілу частину площі не менше ніж 55% своєї початкової площі;

-розірвані (розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, з загальною площею не менше ніж 55% початкової площі банкноти.

Банк або фінансова установа зобов’язані перевіряти на ознаки підробки банкнот іноземної валюти за допомогою спеціального обладнання для роботи з готівкою. Якщо іноземна валюта з незначними пошкодженнями відповідає установленим банком-емітентом зразкам та зберегли ознаки платіжності, то вони визнаються платіжними і мають прийматись.

Якщо ж іноземні банкноти, котрі значно зносились, або мають пошкодження та перебувають в обігу, приймаються в касах уповноважених банків, фінансових установ на інкасо. Такі банкноти з інкасо надсилаються до іноземного банку – кореспондента, з яким укладено відповідну угоду, для здійснення їх обміну. В разі сумніву щодо справжності банкноти, банки мають вилучити їх та надіслати для проведення розслідування до Національного банку. Також банк має приймати для проведення досліджень сумнівні банкноти іноземних валют за бажанням пред’явника на підставі заяви. Послуга надається безкоштовно. Підроблені грошові знаки вилучаються без відшкодування вартості та передаються Національній поліції України для проведення розслідування.

Де ми можемо обмінювати вилучені з обігу банкноти та монети

Від 1 жовтня 2020 року в Україні вилучили з обігу монети номіналом 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року.

·До 30 вересня 2021 року монету 25 копійок і всі банкноти гривні старих зразків до 2003 року можна обміняти в будь якому банку та Національному банку України

·До 30 вересня 2022 року монети 1, 2, 5 копійок можна обміняти в Національному бунку та уповноважених банках: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, Укрсиббанк.

·До 30 вересня 2023 року монету 25 копійок і всі банкноти старих зразків до 2003 року можна також обміняти в Національному банку та уповноважених банках: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, Укрсиббанк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Банкноти #обіг #Тараща #Таращанська ОТГ #04566.com.ua
live comments feed...